Rozliczenie podatku dochodowego z Niemiec – Wszystkie ważne informacje

13 maj
Rozliczenie podatku z Niemiec

Rozliczenie podatku dochodowego z Niemiec – Wszystkie ważne informacje

Rozliczenie podatku z Niemiec może być dla Ciebie bardzo korzystne. Każdy, kto otrzymuje legalny przychód w Niemczech, powinien odprowadzić od niego podatek dochodowy (niem. Einkommensteuer), wobec tego należy zaznajomić się z podstawami niemieckiego systemu podatkowego. Pora wiosenna to okres składania rocznych zeznań podatkowych dla osób, które wyjechały do pracy w Niemczech. Polacy coraz chętniej wybierają Niemcy w celach zarobkowych, wyjeżdżając tam na miesiące lub lata. Jednak jak w najszybciej możliwy sposób możesz otrzymać zwrot podatku z Niemiec? Odpowiedź jest bardzo prosta – wybierając NAS! Jeśli podjąłeś decyzję nawiązania współpracy z naszą firmą Zwrotpodatku.info i wykorzystanie naszego doświadczenia oraz umiejętności do rozliczenia podatku, to nie martw się, to był dobry wybór.

 

Jakie trzeba spełniać kryteria, aby otrzymać zwrot podatku z Niemiec?

 

Rozliczenie podatku dochodowego z Nimeiec - Jakie krysteria trzeba spełniać?

Abyś mógł ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec, musisz posiadać kartę podatkową Lohnsteuerbescheinigung, która jest wydawana przez pracodawcę, a także potrzebujesz zaświadczenia UE/EOG z polskiego urzędu skarbowego. Jeśli nie masz takich dokumentów, nie martw się, pomożemy Ci je zdobyć i odzyskać należny Ci zwrot podatku dochodowego za pracę w Niemczech. Jak w takim razie pomagamy w uzyskaniu zwrotu podatku dochodowego z sąsiedniej granicy? Składamy zeznanie podatkowe we właściwym Urzędzie Skarbowym w Niemczech i otrzymujemy tzw. Einkommensteuerbescheid, czyli decyzję o zakresie podatku dochodowego. Zwrot podatku przysługuje Ci wówczas, jeśli wysokość sumy podatku od zarobku, który został odprowadzony w przeciągu trwania roku rozliczeniowego, była wyższa, niż ta oszacowana poprzez Urząd Skarbowy. W przypadku, gdy nie przekroczyłeś ustalonego progu dochodowego w Niemczech i pracowałeś tam co najmniej przez 183 dni (około pół roku), dotyczyć Cię będzie bardziej korzystny obowiązek nieograniczony przy zwrocie podatku. 2 kryterium, które trzeba spełnić, aby uzyskać zwrot nadpłaconego podatku, to dochody niemieckie, które powinny stanowić przynajmniej 90% dochodów uzyskanych w konkretnym roku podatkowym. Następnie przychody z innych krajów (poza Niemcami) w danym roku nie mogą przekroczyć konkretnej kwoty, na przykład w 2019 roku jest to 4 584 euro – jeśli osoba chce się rozliczyć indywidualnie oraz 9 168 euro – jeśli wspólnie.

Rozliczenie podatku z Niemiec – do kiedy masz czas?

 

zwrot podatku dochodowego Niemcy - do kiedy czas?

Ważną informacją jest to, że rozliczenie podatkowe musi być złożone w urzędzie skarbowym w Niemczech nie później niż do 31 maja każdego następnego roku występującego po roku rozliczeniowym. To znaczy, że w 2020 roku każda osoba, która pracowała w Niemczech może się ubiegać o zwrot podatku z lat 2019, 2018, 2017 oraz 2016 – czyli do poprzednich 4 lat. Dlatego, abyśmy mogli zmieścić się w czasie, trzeba się do nas zgłosić odpowiednio wcześniej, abyśmy mieli czas na wszystkie formalności. Nie istnieje ustawowy termin, w którym urząd musi wydać decyzję. Rozliczenie Twojego podatku poprzez niemiecki urząd skarbowy najczęściej trwa od 3 do 6 miesięcy po skończeniu roku podatkowego.

Podsumowanie

 

Jak rozliczyc podatek dochodowy z Niemiec

Jeżeli pracowałeś w Niemczech w latach 2016-2019 i nie wykonałeś wciąż rozliczenia podatku w Niemczech, zapraszamy do kontaktu z naszymi Konsultantami. Po zaznajomieniu się z Twoją sytuacją, będziemy mieli możliwość przekazać więcej szczegółowych informacji na temat jak największego zwrotu podatku z Niemiec. Gwarantujemy Ci sprawne i bezpieczne rozliczenie podatku dochodowego z Niemiec.

Napisz komentarz

small_c_popup.png

Zostaw telefon oddzwonimy

Realizacja: ROAN24