Od jakiej kwoty nie trzeba rachunku, a wystarczy tylko paragon?

27 lip

Od jakiej kwoty nie trzeba rachunku, a wystarczy tylko paragon?

Wystawianie faktur powinno być trochę łatwiejsze. Bundestag podniósł maksymalną kwotę przy obliczaniu niewielkich kwot ze 150 euro do 250 euro. W tym celu zmieniono przepisy wykonawcze dotyczące podatku obrotowego. Zmiany weszły w życie  po ogłoszeniu w Federalnym Dzienniku Ustaw z mocą wsteczną od 1 stycznia 2017 r.

 

Co to jest faktura?

Przedsiębiorca na podstawie faktury informuje klienta o należnej płatności. Ponadto zawiera informacje o świadczonej usłudze oraz inne obowiązkowe informacje. Fakturę można przesłać zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Jednak faktury zwykle nie są wykorzystywane jako dowód płatności. Do tego potrzebne są pokwitowania lub wyciągi bankowe. Obliczenie małej kwoty ma szczególną rolę . Ten mniej szczegółowy wariant zwykłej faktury może być stosowany do całkowitych kwot do 250 euro. Jeśli jednak zastosujesz się do naszych zaleceń i polegasz na u standaryzowanym iw dużej mierze zautomatyzowanym programie, którego używasz do sporządzania faktur , zawsze jesteś po bezpiecznej stronie, niezależnie od kwoty faktury.

Jaka jest różnica między paragonem a fakturą?

Z drugiej strony paragon jest potwierdzeniem odbioru usługi. W praktyce zwykle oznacza to wpłatę pieniędzy, co potwierdza paragon. Dla Ciebie jako przedsiębiorcy jest to istotne między innymi, jeśli później będziesz chciał ubiegać się o zwrot kosztów operacyjnych dla celów podatkowych. Nie możemy tego wystarczająco często podkreślać: zdarzenia takie jak Twoje wydatki zawsze powinny być udowodnione. Dokładnie to robi paragon, podczas gdy faktura bez dowodu zapłaty nie wystarczy. W większości przypadków w ogóle nie potrzebujesz paragonu, ponieważ wyciągi bankowe służą również jako dowód wpłaty. Jeśli jednak zapłaciłeś gotówką, powinieneś to odpowiednio potwierdzić.

 

 

Napisz komentarz

small_c_popup.png

Zostaw telefon oddzwonimy

Realizacja: ROAN24