Jak należy rozliczyć podatek za pracę sezonową w Niemczech?

30 cze

Jak należy rozliczyć podatek za pracę sezonową w Niemczech?

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają do pracy w czasie letnim jako pracownicy sezonowi, od kiedy niemiecki rynek otworzył się dla naszych granic. Osoby, które mieszkają w Polsce są zobowiązane do rozliczania się ze swoich dochodów w polskim Urzędzie Skarbowym. Bez znaczenia, czy te dochody zostały uzyskane w Polsce czy w Niemczech. Dotyczy to także prac sezonowych, które są coraz większym powodem do wyjazdów polaków w celach zarobkowych. Warto wspomnieć o tym, że przychody z tego typu zatrudnienia uważane są jako zarobki z pracy najemnej. O tym, czy praca sezonowa w Niemczech podlega opodatkowaniu w Polsce, ustala treść dwustronnej umowy, jaką nasz kraj podpisuje z Niemcami. Umowa ta odnosi się do unikania przez podatników podwójnego opodatkowania dochodów osiąganych w okresie prac sezonowych.

 

Czy praca sezonowa w okresie letnim jest opodatkowana w Niemczech?

 

Zyski z pracy najemnej w Niemczech są w naszym kraju zwolnione z opodatkowania. Jednak w przypadku kiedy pracownik sezonowy, który pracuje w Niemczech osiąga również dochody w Polsce, to Urząd Skarbowy uwzględnia to, aby wyliczyć stopę procentową podatku. W rocznym zeznaniu podatkowym bierzemy pod uwagę dochód, a więc przychód pomniejszony o wielkość kosztów otrzymania przychodu, pozyskany za pracę sezonową. Jednak zarobki osiągnięte przez pracowników sezonowych w Niemczech są opodatkowane adekwatnie z przepisami dotyczącymi podatku od przychodu z prac sezonowych.

 

 

Szybki i jak najwyższy zwrot podatku z Niemiec – praca sezonowa

 

Zwrot podatku z Niemiec można uzyskać nawet do 4 lat po skończeniu pracy sezonowej w Niemczech. Wniosek o otrzymanie zwrotu podatku można składać przez cały rok. Wszystkie wymagane dokumenty do uzyskania zwrotu podatku z Niemiec trzeba dostarczyć do 31 lipca roku, który następuje po roku podatkowym. Czy możesz na nas liczyć ? Oczywiście, że tak!  Należy jednak wiedzieć, że im wcześniej zaczniesz procedurę odzysku podatku, tym sprawniej dostaniesz swoje pieniądze. Średnio sprawy formalne trwają od 3 miesięcy do pół roku. Okres czekania w wielu przypadkach jest zależny od sposobu przygotowania dokumentów.

 

 

 Razem z nami odzyskaj swój podatek dochodowy za pracę sezonową w Niemczech

 

Zwrot podatku z Niemiec bardzo przypomina rozliczanie się z dochodu osiągniętego w Polsce. Jeśli chcesz otrzymać rozliczenie podatku, potrzebujesz zgromadzić wszystkie potrzebne do tego dokumenty. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Zgłoś się do nas! Pomożemy zebrać dla Ciebie wszelkie formularze wymagane do zwrotu nadpłaconego podatku za pracę w Niemczech. Pewny i szybki zwrot 100% podatku!

Napisz komentarz

small_c_popup.png

Zostaw telefon oddzwonimy

Realizacja: ROAN24