Wyższa kwota wolna od podatku i więcej zasiłków na dziecko

04 Lut

Wyższa kwota wolna od podatku i więcej zasiłków na dziecko

Kwota wolna od podatku wzrosła w roku 2019 o 168 euro i wynosi aktualnie 9.168 euro na podatnika. Małżeństwa mogą zatem zarobić w tym roki 18.336 euro bez konieczności odprowadzania podaktu. Podjęto już nawet decyzję o kolejnej korekcie (na rok 2020) wynoszącej 240 euro (patrz tabela). Kwota wolna od podatku jest traktowana jako minimum socjalne na obywatela, do wysokości którego państwo nie nakłada podatków.

Zmiany dotyczą również kwoty wolnej od podatku na dzieci, który osoby o wysokich dochodach otrzymują jako zwrot podatku zamiast zasiłku na dziecko. Aktualnie kwota ta wynosi 2.490 euro na dziecko i rodzica, a od 1 stycznia 2020 roku wzrośnie ona o 96 euro i wyniesie 2.586 euro.

W 2019 i 2020 r. kwota wolna od podatku na opiekę nad dziećmi, kształcenie i szkolenie pozostanie niezmieniona i utrzyma się na poziomie 1.320 EUR na dziecko i rodzica. W 2019 roku jednej parze rodziców zostanie przyznany dodatek na dziecko w wysokości 7.620 euro na dziecko (2020: 7.812 euro).

Poniższa tabela obrazuje poszczególne wartości w zależności od roku (wszystkie poniższe kwoty zostały podane w euro!):

 

 201820192020
Kwota wolna od podatku dla singli9.0009.1689.408
Kwota wolna od podatku dla małżeństw18.00018.33618.816
Kwota wolna od podaktu na dzieci4.7884.9805.172
Kindergeld na pierwsze i drugie dziecko194204204
Kindergeld na trzecie dziecko200210210
Kindergeld na czwarte i każde następne dziecko225235235
Najwyższa kwota łożenia na utrzymanie9.0009.1689.408

 

źródło:  https://dojczland.info/podatki-w-niemczech

Napisz komentarz

Inwestycyjne ABC

Najczęstsze błędy początkującego inwestora na rynku nieruchomości.
small_c_popup.png

Zostaw telefon oddzwonimy