Kindergeld zmiany od 2018 roku

18 Paź
Kindergeld zmiany od 2018 roku

Kindergeld zmiany od 2018 roku

Od 1 stycznia 2018 roku Kindergeld będzie wypłacany tylko za okres 6 ostatnich przepracowanych miesięcy, a nie za okres 4 lat wstecz jak to było do tej pory. Zmiany dotkną wielu Polaków, którzy bardzo często ubiegają się o ten zasiłek wstecznie dopiero po zakończeniu pracy u naszych zachodnich sąsiadów.

W dniu 24.06.2017 roku ustawa została ostatecznie zatwierdzona i opublikowana w Federalnym Dzienniku Ustaw. W związku z tym każdy, kto złoży wniosek do Familienkasse po 31.12.2017 r. będzie mógł otrzymać świadczenie tylko za okres maksymalnie do 6 miesięcy wstecz. Dla przysłowiowego Kowalskiego, który pracuje w Niemczech nieprzerwanie od co najmniej 4 lat i ma dwójkę dzieci, a jednocześnie nie ubiegał się jeszcze o ten zasiłek oznacza to stratę blisko 16 tysięcy euro.

W związku z tym, że skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów zajmuje sporo czasu osoby pracujące w Niemczech w latach 2014-2017, które są uprawione do pobieranie zasiłku a jeszcze tego nie zrobiły powinny jak najszybciej dopełnić formalności, tak aby należne im pieniądze nie przepadły. Wnioski według starych zasad można składać tylko do końca 2017 roku.

Osoby, które dopiero zaczynają pracę również od razu powinny zająć się formalnościami związanymi z uzyskaniem zasiłku, ponieważ jeśli zajmą one dłużej niż wspomniane pół roku to nie odzyskają całej należnej im kwoty.

Napisz komentarz