Od kiedy, jak i przez jaki system firmy muszą się rozliczać elektronicznie?

27 Lip

Od kiedy, jak i przez jaki system firmy muszą się rozliczać elektronicznie?

Od 2014 roku firmy muszą się rozliczać elektrycznie za pomocą systemu ELSTER. Ta dogodna specyfikacja wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest wykonalna za pomocą programu dedykowanego rozliczeniom deklaracji rocznych, czyli systemu ELSTER.

Jak zgłosić elektronicznie niemieckie zeznanie podatkowe do niemieckiego Urzędu Skarbowego (Finanzamt)?

Jest bardzo prosty i w zrozumiały sposób stworzony, dzięki czemu zasługuje na miano jednego z najlepszych programów podatkowych. W wersji filmowej jest możliwość znalezienia instruktarza, który tłumaczy stopniowo i przedstawia, jak powinno się złożyć zeznanie podatkowe online. Atutem systemu jest to, że uważa, aby wszystkie rubryki były wypełnione, w innym wypadku występuje ostrzeżenie razem ze wskazówką, co trzeba dalej wykonać. W sytuacji problemów, jest możliwość kontaktu z doradcą systemu, który jest osiągalny na bezpłatnej linii telefonicznej. Za pośrednictwem programu podatkowego ELSTER jako firma jesteśmy wstanie wysłać elektronicznie niemieckie zeznanie podatkowe, czyli informacje z Lohnsteuerbescheinigung razem z jego oryginałem. Trzeba uzupełnić formularz z systemu, przesłać drogą elektroniczną do niemieckiego urzędu skarbowego oraz w dodatku w skróconej wersji formularza z programu ELSTER przesłać dokumenty pocztą z własnoręcznym podpisem, aby potwierdzić zeznania.

 

Podsumowanie

Każda firma funkcjonująca w Niemczech jest zobowiązana od roku 2014 do składania elektronicznego rozliczenia za pomocą systemu ELSTER, gdzie kod od chwili założenia konta jest ważny 3 lata. Tego rodzaju elektroniczny system rejestracji podatników ułatwi życie przedsiębiorcom, którzy rozpoczynając pracę w tym kraju będą musieli mieć numer identyfikacyjny i podatkowy, a także dokument potwierdzający datę urodzenia. Pierwszym krokiem jest utworzenie konta użytkownika w systemie to umożliwia wypełnić i przekazać roczną deklarację podatkową. Jest możliwość zrobienia tego w trzech rodzajach. Główny i darmowy to ELSTER-Basis – kod dostępu jest ważny 3 lata od daty utworzenia użytkownika. . Możemy także zakupić specjalną pamięć USB ELSTER-Stick z oprogramowaniem Urzędu Skarbowego i szczególnym numerem PIN. Najdroższa wersja podpisu elektronicznego to ELSTER-Plus z czytnikiem kart chipowych, umożliwiający przeglądać dokumenty podatkowe. Do rozliczenia rocznego dla firm wystarczy tak naprawdę ELSTER-Basis.

Napisz komentarz

small_c_popup.png

Zostaw telefon oddzwonimy